Yozgat Bozok Üniversitesi

İLETİŞİM, PROTOKOL VE ENFORMASYON MÜDÜRLÜĞÜ

ÜNİVERSİTEMİZ İLE YOZGAT İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ ARASINDA EBELERE YÖNELİK EĞİTİM PROTOKOLÜ İMZALANDI

Yozgat Bozok Üniversitesi (YOBÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölümü Başkanlığı ile Yozgat İl Sağlık Müdürlüğü arasında “Ebelere Yönelik Doğum Hizmetlerinin Güçlendirilmesinde Güncel Yaklaşımlar Eğitim Faaliyeti” konulu işbirliği protokolü imzalandı.

ÜNİVERSİTEMİZ İLE YOZGAT İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ ARASINDA EBELERE YÖNELİK EĞİTİM PROTOKOLÜ İMZALANDI

Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ ve Yozgat İl Sağlık Müdürü Dr. Fatih Şahin’in imzaladığı protokol çerçevesinde; doğum hizmetlerinin güçlendirilmesi, anne adaylarının doğumlarda daha etkin rol almaları ve normal doğumun yaygınlaştırılması amaçlanıyor. İmzalanan protokolle üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölümü öğretim üyeleri tarafından Yozgat’ta görev yapan ebelere yönelik eğitim programı düzenlenecek.

Protokole ilişkin açıklama yapan Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Tıp Fakültesi özelinde ildeki en önemli paydaşlarının Yozgat İl Sağlık Müdürlüğü olduğunu belirterek yapılan işbirliği ve protokolün hayırlı olması temennisinde bulundu.

Yozgat İl Sağlık Müdürü Dr. Fatih Şahin de imzalanan protokol ile sağlık çalışanlarının vermiş olduğu sağlık hizmetlerinin daha verimli ve etkin olması adına protokolün hayırlı olmasını diledi.

Protokol imza töreninde, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevinç Polat, Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Rukiye Höbek Akarsu, Yozgat İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Cahit Bekir Kayhan, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Abdullah Cesur, Kamu Hastaneleri Kurumu Şube Müdürü Ümit Dikkaya da hazır bulundu.

10.10.2019 13:51