Yozgat Bozok Üniversitesi

İLETİŞİM, PROTOKOL VE ENFORMASYON MÜDÜRLÜĞÜ

ÜNİVERSİTEMİZ LİSANSÜSTÜ EĞİTİM ENSTİTÜSÜ MÜDÜRLÜĞÜ GÖREVİNE PROF. DR. ÜMİT BUDAK ATANDI

ÜNİVERSİTEMİZ LİSANSÜSTÜ EĞİTİM ENSTİTÜSÜ MÜDÜRLÜĞÜ GÖREVİNE PROF. DR. ÜMİT BUDAK ATANDI

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan´ın imzasıyla 5 Şubat 2021 tarih ve 5318 sayılı kararla yürürlüğe girerek Üniversitemiz bünyesinde kurulan Lisansüstü Eğitim Enstitüsü müdürlüğü görevine Üniversitemiz Fen-Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ümit Budak atandı.

Üniversitemiz Senato Toplantı Salonu'nda Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Güngör Yılmaz, Prof. Dr. Yücel Güney ve Genel Sekreter Prof. Dr. Uğur Kölemen’in katılımıyla gerçekleştirilen tören öncesinde kısa bir konuşma yapan Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ; Akademiada lisansüstü eğitimi önemsediklerine dile getirerek şunları söyledi: “Lisansüstü eğitimde daha güçlü olabilmek ve var olan potansiyeli daha güçlü şekilde ortaya koyabilmek adına Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri ve Sağlık Bilimleri enstitülerini tek çatı altında birleştirerek Lisansüstü Eğitim Enstitüsü adı altında topladık. Enstitü faaliyetlerinin tek merkezden yürütülmüş olmasının avantajlarını ileriki süreçlerde göreceğiz.”

Kapatılan enstitülerin bünyesinde yer alan anabilim dalları ile bu anabilim dallarına kayıtlı olan lisansüstü öğrencilerimizin eğitim-öğretim faaliyetlerinin kurulan Lisansüstü Eğitim Enstitüsü bünyesinde devam edeceklerini ifade eden Rektörümüz Prof. Dr. Karadağ, “Lisansüstü Eğitim Enstitüsü’nün kuruluşunun Üniversitemize ve Ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ kapatılan Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Yunus  Özger, Fen  Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Mustafa Saçmacı ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Yalçın Aral’a müdürlükleri sürecince gösterdikleri özverili çalışmalarından dolayı plaket takdiminde bulundu. Rektörümüz, yeni kurulan Lisansüstü Eğitim Enstitüsü müdürlüğü görevine atanan Prof. Dr. Ümit Budak’a da yeni görevinde başarılar diledi.

15.2.2021 12:12 || 674 kez okundu.