Yozgat Bozok Üniversitesi

ÖĞRENCİ DUYURULARI

ÜNİVERSİTEMİZ ÖĞRENCİLERİ YAŞADIKLARI İLLERDE KULLANABİLECEKLERİ TEKNOLOJİK VE DİJİTAL İMKANLAR İLE İLGİLİ DUYURU

Değerli Öğrencilerimiz,

Yozgat Bozok Üniversitesi, merkez yerleşkesi ile ilçelerde bulunan bilgisayar laboratuvarları, internet, teknolojik ve dijital imkanların yanı sıra merkez kütüphane imkanlarını herhangi bir yükseköğretim kurumuna kayıtlı olan ve Yozgat’ta ikamet eden öğrencilerimizin kullanımına açılacaktır.

Birimlerimizde tahsis edilen internet ve bilgisayar laboratuvarlarının kullanımı için https://rezervasyon.bozok.edu.tr/ adresinden kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Bu konuda yardım almak için https://www.youtube.com/watch?v=uT3ENrLJPv4&feature=youtu.be bağlantısına tıklayınız.

Üniversiteniz EDUROAM ağına dahil ise kampüs ve ilçelerimizde Wi-Fi imkanından yararlanabilirsiniz. Bunun için detaylı bilgilerihttp://eduroam.bozok.edu.tr/adresinden takip edebilirsiniz.

Üniversiteniz EDUROAM ağına dahil değilse; misafir öğrencilerimiz laboratuvarlarda internet erişimi sağlayabilmesi için misafir öğrenci olarak giriş yapmaları gerekmektedir. Bunun için https://misafirhesap.bozok.edu.tr/ adresinden kullanıcı adı ve şifre işlemleri almaları, sonrasında http://bozok.edu.tr/bidb/sayfa/sifreli-internet-erisimi,tr-264.aspx sayfamızda anlatıldığı gibi giriş yapmaları gerekmektedir.

Yozgat Bozok Üniversitesinde kayıtlı öğrencilerimiz ise talepleri doğrultusunda yaşadıkları illerdeki Üniversite ya da Üniversitelerin bilgisayar laboratuvarları, internet, teknolojik ve dijital imkanlarını çevrimiçi sınavlar için kullanabilirler.

Sağlıklı bir dönem geçirmenizi dileriz.

5.11.2020 15:37 || 5825 kez okundu.