Yozgat Bozok Üniversitesi

ÖĞRENCİ DUYURULARI

Üniversitemizden Yozgat'ta Yaşayan Öğrencilere Teknolojik Altyapı Desteği

Sevgili Üniversite Öğrencileri,

Yozgat Bozok Üniversitesi, merkez yerleşkesi ile ilçelerde bulunan bilgisayar laboratuvarları, internet, teknolojik ve dijital imkanların yanı sıra merkez kütüphane imkanlarını herhangi bir yükseköğretim kurumuna kayıtlı olan ve Yozgat’ta ikamet eden tüm üniversite öğrencilerinin 4 Haziran 2020 Perşembe gününden itibaren kullanımına açılacaktır.

Birimlerimizde tahsis edilen internet ve bilgisayar laboratuvarlarının kullanımı içinhttps://rezervasyon.bozok.edu.tr/adresinden kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Bu konuda yardım almak için https://www.youtube.com/watch?v=uT3ENrLJPv4&feature=youtu.be bağlantısına tıklayınız.

Üniversiteniz EDUROAM ağına dahil ise kampüs ve ilçelerimizde Wi-Fi imkanından yararlanabilirsiniz. Bunun için detaylı bilgilerihttp://eduroam.bozok.edu.tr/adresinden takip edebilirsiniz.

Üniversiteniz EDUROAM ağına dahil değilse; misafir öğrencilerimiz laboratuvarlarda internet erişimi sağlayabilmesi için misafir öğrenci olarak giriş yapmaları gerekmektedir. Bunun içinhttps://misafirhesap.bozok.edu.tr/adresinden kullanıcı adı ve şifre işlemleri almaları, sonrasındahttp://bozok.edu.tr/bidb/sayfa/sifreli-internet-erisimi,tr-264.aspxsayfamızda anlatıldığı gibi giriş yapmaları gerekmektedir.

Yozgat Bozok Üniversitesinde kayıtlı öğrencilerimiz ise talepleri doğrultusunda yaşadıkları illerdeki Üniversite ya da Üniversitelerin bilgisayar laboratuvarları, internet, teknolojik ve dijital imkanlarını çevrimiçi sınavlar için kullanabilirler.

Çalışmalarınızda başarılar dileriz.

4.6.2020 11:12